NA SKLO

 

kosatec.gif (14417 bytes) FROST
frost je vypalovací barva na sklo. Nanáší se štětcem, ale může se i tupovat houbičkou na nádobí. Po zaschnutí má efekt jako pískované sklo. Matný mléčně bílý povrch. Pokud budete aplikovat frost přes samolepící šablony z tapety, nečekejte až zaschne, ihned po nanesení sloupněte šablonu, frost má tendenci se trhat i s tapetou. Frost vypadá schopně i v kombinaci klasických barev na sklo. Můžete použít i samolepící kontury a ty po lehkém zaschnutí sejmout.
frost.jpg (2622 bytes)  

LEPT
v nabídce mám leptací pastu a šablony na lept. Pasta se nanáší přes šablonu ve vrstvě cca 1 mm a nechává se působit 15 min. pak si zase pastu setřeme špachtličkou zpět do lahvičky. Obrovskou výhodou je, že se může opakovaně používat. Pozor nepoužívejte na nanášení štětce. Můžete použít třeba špejli, nebo dřívko od zmrzliny.

Šablony z nabídky jsou na jedno použití, fungují jako propisot, kdo to nepamatuje: je to dvouvrstvá folie, která se tlakem vzájemně oddělí.Tak zůstane pevně přilnutá na skle. Po 15 minutách působení pasty setřeme pastu špachtličkou a smýváme zbytek pasty a folii pod tekoucí vodou.
Spotřeba pasty je na 15-20 mých šablonek. Použití profi šablon volte, pokud chcete mít velmi jemnou a přesnou kresbu.

tulipan.jpg (7486 bytes) LEPENÁ  VITRÁŽ
pokud si chcete vytvořit jednoduchý obrázek nebo si udělat výplně do kuchyňské linky a nemáte potřebných pár tisíc, zkuste si to udělat touto technikou.Budete potřebovat obyčejné sklo, strukturální gel, vitrážní pásku, barvy na sklo ( u větších ploch se používá barevná folie, kvůli rovnoměrnosti zbarvení). Nejdříve si z pásky nastříháte obrysy (já si kupuji tu nejširší a stříhám si z ní užší proužky dle potřeby), nezapomeňte na charakteristické znaky vitráže, že nikde nic nekončí volně v prostoru. Páska je samolepící z olova, ohebná a tlustá (na rozdíl od nějakých papírků, co se objevily na trhu) a skutečně zdařile imituje olověné vitráže. Různé druhy skel imitujte strukturálním gelem pomocí štětce. Výborně se s tím pracuje, můžete nanášet i několik milimetrů na výšku a můžete jej i tónovat barvami na sklo. Domalujte kde je potřeba barvami. Barvy si vyberte hustší, aby Vám nepodtékaly pod konturou.